II ročník turnaja rozhodcov SsFZ 2017
22.02.2017, Michaela Majerová

II ročník turnaja rozhodcov SsFZ 2017

Dňa 19.2.2017, t.j. v nedeľu sa uskutočnil v basketbalovej hale T18 Ružomberok, II. Ročník futsalový turnaj rozhodcov, o pohár predsedu komisie rozhodcov SsFZ. Po predošlom ročníku turnaja sa tohtoročné osadenie turnaja zložilo z 9-tich oblastných futbalových zväzov SsFZ a pozvanie prijalo mužstvo rozhodcov z VsFZ, ktoré zaokrúhlilo počet účastníkov na 10.

10 tímov odohralo v prvej časti turnaja v dvoch päťčlenných skupinách systémom každý z každým, pričom prvý dvaja postupovali do semifinále a ostatné mužstvá hrali o umiestnenie.

Po zápasoch v skupinách sa do semifinále prebojovala štvorica z oblastného futbalového zväzu Lučenec, Dolný Kubín, Martin a VsFZ. Po tesných víťazstvách Dolného Kubína  nad Lučencom a VsFZ nad Martinom, finále prinieslo vyvrcholenie turnaja ako sa patrí, po nerozhodnom priebehu 1:1, keď už sa zdalo, že o víťazovi rozhodnú až kopy zo značky pokutových kopov, mužstvo VsFZ vsietilo rozhodujúci gól 20 sekúnd pred koncom hracieho času a tým získali prvenstvo na turnaji. V zápase o tretie miesto  zvíťazilo mužstvo OBFZ Martin nad mužstvom OBFZ Lučenec 3:1.

II. ročník futsalového turnaja rozhodcov skončil nad očakávania, výkony rozhodcov boli po fusalovej stránky na veľmi slušnej úrovni. Za tie najlepšie boli ocenení Martin Herdel (OBFZ DK) ako najlepší hráč turnaja, najlepší strelec Erik Gemzický (OBFZBB) s 11-timi gólmi, najlepší brankár Štefan Polomský (OBFZLC). Za najkrajší moment turnaja bol ocenený Peter Ziemba (VsFZ), Keď nádhernými nožničkami takmer rozvlnil sieť, gól síce nedosiahol ale divákov tento moment zdvihol zo stoličiek. Cenu za najstaršieho aktívného učastníka turnaja si odniesol Milan Náther (OBFZMT), ktorého výkon aj vo svojich 56-tich rokoch, bol nositeľom kvality svojho mužstva.  Dávid Capík (VsFZ), bol odmenený po ukončení turnaja cenou fair – play, organizátori takto ocenili jeho úžastnú férovosť  voči súperom, rozhodcom a spoluhráčom.  

Prečítané: 110x