Fwd: Výber SsFZ dievčat WU-14 víťazom

04.10.2018, Michaela Majerová

  

Impozantný úspech dosiahli mladé futbalistky Výberu Stredného Slovenska na tradičnom celoslovenskom turnaji výberov regiónov. V dňoch 26. – 27. septembra sa tento konal na štadiónoch v Dunajskej Lužnej a vo Viničnom a svoje regióny Východ, Západ, Bratislava a Stred tam reprezentovali dievčatá ročníkov 2005.
  Náš stredoslovenský výber sprevádzalo viacero chorôb a zranení, takže sa konečná nominácia musela asi trikrát meniť. Vedenie zvolilo na turnaj cestu dobrej prípravy a dievčatám sa dal zraz už dva dni pred turnajom na chate v Kunerade. Aj keď sychravé počasie bolo ako kdesi na Sibíri, dievčatá trikrát denne kvalitne trénovali a spoločným pobytom sa vytvorila výborná partia. A že tá je vo futbale základom úspechu sa ukázalo aj neskôr už priamo na turnaji. Po dvoch dňoch prípravy v sibírskych podmienkach sa kolektív presunul v stredu do miesta konania turnaja, kde privítalo účastníkov neskutočné slnečné letné počasie. To akoby dodalo našim dievčatám ešte väčšiu energiu a už v prvom zápase vyhrali nad Východom 4:1. Na druhý deň čakal naše dievčatá hneď v prvom zápase najťažší súper dievčatá Západu. Naše podali fantastický výkon, ktorým nedali svojim súperkám žiadnu šancu a poslali ich z ihriska s poltuctovou nádielkou. To už bolo jasné, že posledný zápas s Bratislavou už nemôže pokaziť chuť z víťazstva a dievčatá to aj sebavedomým výkonom na ihrisku potvrdili víťazstvom 5:0, po ktorom mohol vytrysknúť gejzír radosti, ktorý umocnili aj dve individuálne ocenenia najlepších jednotlivkýň, ktorí si ich prevzali z rúk zástupcov UEFA pre regionálny rozvoj dievčenského futbalu na Slovensku. Radostnú cestu domov nepokazil ani fakt, že na viacerých pumpách nemali šampanské kategórie 2005.   

Výsledky turnaja

ZÁPAD – BRATISLAVA 4:1 (1:1)
Góly: Richtáreková, Panáková 2 - Cedulová
VÝCHOD – STRED 1:4 (1:1)
Góly: Vašáková - Urblíková 2, Dunajská, Horváthová
VÝCHOD – BRATISLAVA 3:1 (2:1)
Góly: Labudová 2, Ferencová - Cedulová
STRED – ZÁPAD 6:1(3:0)
Góly: Nárožná 3, Surová 2, Cígerová - Panáková
ZÁPAD – VÝCHOD 2:1 (1:1)
Góly: Csámpayová 2 - Šimková
STRED – BRATISLAVA 5:0 (4:0)
Góly: Dunajská 2, Nárožná, Surová, Urblíková 

Konečná tabuľka turnaja
1. STRED 3 3 0 0 15: 2 9
2. ZÁPAD 3 2 0 1 7: 8 6
3. VÝCHOD  3 1 0 2 5: 7 3
4. BRATISLAVA 3 0 0 3 2:12 0

Najlepšia brankárka : Marína Štefániková / Západ/
Najlepšia defen. hráčka : Zuzana Dibáková / Stred /
Najlepšia ofen. hráčka: Michaela Ferancová / Východ /
Najlepšia strelkyňa : Zuzana Nina Nárožná / Stred/ 4g

Menovka víťaza Výberu SsFZ :
BRANKÁRKY:
Dominika ZACHAROVÁ, Viktória KRÁLIKOVÁ,
HRÁČKY :
Bianka HNILICOVÁ, Vanesa DUNAJSKÁ, Zuzana Nina NÁROŽNÁ, Zuzana DIBÁKOVÁ, Aneta SUROVÁ, Nina KORIMOVÁ, Lola HUDEKOVÁ, Alexandra KARDOŠOVÁ, Ela VOJTEKOVÁ, Petra KORČOKOVÁ, Slávka CÍGEROVÁ, Nikol KUCIAKOVÁ, Miroslava GREGORCOVÁ, Darina HRÚZIKOVÁ, Juliana HORVÁTHOVÁ, Patrícia URBLÍKOVÁ.
Realizačný tím:
Peter Dubovec, Dušan Šipikal, Ladislav Németh.  
Záverom
Najbližšou aktivitou regionálnych výberov kategórie 2005 by mal byť v zime halový turnaj a potom znovu na jar turnaj v Dunajskej Lužnej. Na jeseň by už mali prísť na rad dievčatá ročníkov 2006, ktoré budú mať prvý zraz už koncom tohto roka. 

Prečítané: 480x